Centrum Ostoya - biuro matrymonialno poznawcze

7 kluczowych elementów udanego związku między kobietą i mężczyzną

Związek między kobietą a mężczyzną jest jednym z najważniejszych aspektów życia każdej osoby. Dlatego tak istotne jest, aby wybierać partnera z rozwagą i świadomością tego, jakie są kluczowe elementy udanej relacji. Nikt nas nie uczy, jak budować związek, czy jak rozpoznać właściwego mężczyznę czy kobietę do stworzenia zdrowej relacji. W części artykułu o związkach partnerskich kobiet i mężczyzn, które tworzą się w trakcie współpracy z biurem matrymonialnym, chciałabym podzielić się z Wami moim doświadczeniem i próbą zdefiniowania 7 kluczowych elementów, które sprawią, że związek między kobietą a mężczyzną będzie udany i satysfakcjonujący.

 

Otwarta i szczera komunikacja w związku

Jednym z najważniejszych elementów udanego związku jest otwarta i szczera komunikacja. Partnerzy powinni być w stanie rozmawiać ze sobą na każdy temat, wyrażać swoje potrzeby i oczekiwania oraz słuchać drugiej osoby. Dzięki dobrej komunikacji można unikać nieporozumień i konfliktów, co prowadzi do bardziej harmonijnej relacji. Pamiętaj, że ta zasada obowiązuje już od momentu pierwszej randki. Staraj się nie tylko mówić o sobie, ale także słuchać, co ma do powiedzenia druga osoba oraz zadawać pytania świadczące o uważności i szacunku, jakim ją darzysz. Pamiętaj pierwsze dobre wrażenie robi się tylko raz.

 

Szacunek i docenianie swojej wartości

Istotne jest, aby partnerzy traktowali się nawzajem z szacunkiem i doceniali swoją wartość. Szanowanie siebie nawzajem sprawia, że związek jest pełen wzajemnego wsparcia i zrozumienia. Zawsze mówimy, że wzajemny szacunek jest nawet ważniejszy niż wielka miłość. Miłosne uniesienia mogą przeminąć, ale jeżeli jest szacunek między partnerami, to związek przetrwa.

 

Uczciwość i wzajemne zaufanie

Nie mniej istotne od szacunku jest uczciwość i wzajemne zaufanie. Bez zaufania trudno jest budować zdrowy związek. Partnerzy powinni mieć zaufanie do siebie nawzajem, wiedząc, że mogą polegać na drugiej osobie w każdej sytuacji. Zaufanie pomaga też uratować związek w życiowo trudnych, wręcz kryzysowych sytuacjach. Sytuację tę można przyrównać do sytuacji alpinistów wiszących na jednej linie. Wzajemne zaufanie pomaga uratować życie partnera w zagrożeniu

 

Wspólne cele i wartości

Ważne jest, aby partnerzy mieli wspólne cele i wartości, które będą kierować nimi w życiu. Dzięki temu łatwiej jest budować wspólną przyszłość i rozwijać się razem, czując, że idą wspólną drogą przez życie i patrzą w jednym kierunku. Te cele i wartości nie muszą pokrywać się w 100%, ale najlepiej, jeżeli w dużym stopniu będą do siebie podobne. Dotyczy to np. tak ważnych kwestii jak światopogląd lub stosunek do religii. Przy skrajnych różnicach nawet najwyższa tolerancja jednego z partnerów może nie uratować związku. W mojej pracy z klientami staram się dobierać w pary osoby, które pod względem wielu cech, w tym tych najważniejszych, są do siebie podobne, pozostawiając tylko niewielki margines na akceptację różnic.

 

Wzajemna akceptacja

Zazwyczaj uświadamiamy sobie, że każdy człowiek ma swoje wady i zalety, dlatego ważne jest, aby partnerzy akceptowali siebie nawzajem takimi, jacy są. Tolerancja i zrozumienie dla pewnych różnic między partnerami sprawiają, że związek staje się bardziej otwarty i elastyczny, a nieuniknione kryzysy w związku, prawidłowo rozwiązane, sprawią, że para przechodzi na wyższy stopień zażyłości, a związek staje się pełniejszy.

 

Bliskość i emocjonalna dostępność

W udanym związku ważne jest, aby partnerzy byli dla siebie emocjonalnie dostępni i bliscy. Dzięki temu można budować głębsze i bardziej intymne więzi. Ciepło, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa są fundamentem udanego związku. Słowa miłości i drobne gesty okazujące miłość i przywiązanie powodują, że jesteśmy szczęśliwi i silniejsi. Warto też jest wszelkie, niestety nieuniknione, problemy i kryzysy rozwiązywać na drodze dyskusji, a w razie sytuacji trudniejszych udać się do specjalisty z zakresu psychoterapii par.

 

Uczucie miłości

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem udanego związku między kobietą a mężczyzną, jest uczucie miłości. Miłość sprawia, że związek staje się pełen radości, szczęścia i satysfakcji. Mówi się, że miłość nas uskrzydla i nie ma w tym żadnej przesady. W biurze matrymonialnym dobierzemy Ci partnera pod względem pewnych zdefiniowanych oczekiwań, tworząc tym samym bazę do pojawienia się uczucia miłości. Wzajemne iskrzenie i chemia w parze są wspaniałym, niepowtarzalnym uczuciem, z niczym nieporównywalnym.

 

Pamiętajcie, że dobór partnera to ważna decyzja, którą warto podjąć z rozwagą i świadomością. Starajcie się znaleźć osobę, z którą będziecie mogli dzielić swoje życie i budować wspólną przyszłość opartą na wzajemnym szacunku, zaufaniu i miłości. Życzę Wam wszystkim udanego związku i szczęśliwej miłości.

Zadzwoń: + 48 666 518 111

lub wypełnij i wyślij bezpłatny Formularz Kontaktowy.

Nasza konsultantka wkrótce się z Tobą skontaktuje!


Powrót