Centrum Ostoya - biuro matrymonialno poznawcze

Jak znaleźć miłość? - Człowiek istota społeczna

Człowiek od zawsze był istotą społeczną, potrzebującą bliskości i relacji z innymi. Samotność może być dla niego bardzo trudnym doświadczeniem, mogącym prowadzić do kryzysu psychicznego i emocjonalnego. Wiele teorii naukowych potwierdza, że brak kontaktu z innymi ludźmi i uczucie izolacji może mieć negatywne skutki dla psychiki jednostki.

Człowiek jako istota społeczna w czasie pandemii

W okresie jak na świecie panował covid, zostaliśmy odizolowani od naszego „stada społecznego” jakim jest rodzina, znajomi czy koledzy z pracy i zamknięci w czterech ścianach naszych domów i mieszkań. Zostaliśmy skazani na kontakt ze światem tylko poprzez komputer. Dotyczyło to zarówno pracy, nauki dzieci w szkołach jak i kontaktów towarzyskich.

Słyszało się o „imprezach” urodzinowych robionych online, gdzie kilkanaście osób przed ekranami swoich komputerów świętowało urodziny kolegi lub koleżanki. Słyszałam też o tak organizowanych grillach, wizytach w szpitalu czy nawet o „porodach” online, gdzie lekarki utworzyły grupę porodową dla swojej koleżanki, która zaczęła rodzić samotnie w domu.

Straszny czas samotności covidowej się skończył dwa lata temu, ale nie wszystko wróciło do normy sprzed ery covidu. Wiele osób w dalszym ciągu preferuje pracę zdalną lub dąży do pracy w systemie hybrydowym. Firmy zaczęły rezygnować z wynajmowania, dużych powierzchni biurowych szukając oszczędności i do minimum ograniczać koszty związane z wynajmem i tak świecących pustkami pomieszczeń.

Nowa rzeczywistość po pandemii

Nie będę tu się rozpisywać o tym, że świat się zmienia i coraz częściej szukamy rozwiązań biznesowych lub prywatnie robimy zakupy online. Tak jest łatwiej, taniej i możemy to robić zawsze wtedy, gdy tylko mamy chwilę wolnego czasu.

To samo dotyczy szukania partnera. Istnieje ogromna ilość portali dających możliwość poznania innych ludzi. Zaczynając od Facebooka a kończąc na popularnych portalach randkowych typu Tinder czy Sympatia.

Muszę tutaj uświadomić wielu osobom, które zastanawiają się, gdzie znaleźć odpowiedzialnego mężczyznę do stałego związku lub małżeństwa lub sympatyczną dziewczynę, z którą można realizować wspólne cele a z czasem nawet związać się i założyć rodzinę. W swojej praktyce spotykam się nader często z takim ogromnym znakiem zapytania, wskazującym niestety na pewne zagubienie w rzeczywistości.
Aby uprościć tą kwestię i odpowiedzieć na fundamentalne pytanie: Gdzie mam szukać lub gdzie mogę spotkać odpowiedniego mężczyznę lub kobietę do stałego związku partnerskiego lub do założenia rodziny.

Metody poszukiwania partnera

Musimy podkreślić jeszcze raz, że w dzisiejszych czasach znalezienie właściwego partnera lub partnerki może być trudne i wymaga odpowiedniego podejścia. Istnieje wiele sposobów na poszukiwanie miłości, ale nie wszystkie są równie skuteczne i bezpieczne.
Dlatego warto zastanowić się nad trzema głównymi metodami: szukaniem naturalnym, korzystaniem z aplikacji randkowych oraz skorzystaniem z usług profesjonalnego biura matrymonialnego.

W oparciu o moją wieloletnią praktykę zawodową i pracy na rynku matrymonialnym, tysiące rozmów przeprowadzonych z klientami, poczynione obserwacje i wykształcenie psychologiczne mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że istnieją zasadniczo tylko trzy metody szukania partnera lub partnerki.

Mając na myśli osoby szukające partnera/partnerki mam na myśli jedynie moją grupę docelową, czyli osoby heteroseksualne i będące stanu wolnego (panna/kawaler, wdowa/wdowiec, rozwiedziona/rozwiedziony), których celem jest znalezienie partnera /partnerki do stałego, wieloletniego poważnego związku.
Można pokusić się tutaj nawet o stwierdzenie, że chodzi w tym o znalezienie osoby „na całe życie”, z którą się zestarzejemy.

Pomyślcie jak ważna jest to decyzja i jak ważny jest sposób/miejsce, gdzie będziemy szukać. Wszystko ma swoje konsekwencje. Jeżeli nie wyważymy w swojej głowie i sercu jak ważna jest to kwestia i zabierzemy się za realizację tego planu byle jak i bez dostatecznej wiedzy i uwagi, zaręczam Wam, że możecie wygenerować sobie wiele problemów, z których rozwód będzie tym najmniejszym.

Natomiast czy będzie to związek sformalizowany czy nie, to akurat nie ma tutaj większego znaczenia. Taką decyzję można zostawić do rozważenia dwojgu ludziom, którzy już taki związek stworzyli. Ważne jest tylko to czy na tu i teraz mamy silnie zinternalizowaną potrzebę związania się z drugim człowiekiem na stałe.

Zadzwoń: + 48 666 518 111

lub wypełnij i wyślij bezpłatny Formularz Kontaktowy.

Nasza konsultantka wkrótce się z Tobą skontaktuje!

Naturalny sposób szukania partnera/partnerki

Szukanie partnera w sposób naturalny może być atrakcyjną opcją dla wielu osób. Możemy spotkać kogoś na imprezie, w pracy, czy nawet w sklepie spożywczym. Jednakże taka metoda może być czasochłonna i nie zawsze daje gwarancję znalezienia właściwej osoby.

Szukanie partnera w sposób naturalny, dzieje się wtedy, gdy spotykamy kogoś mniej lub bardziej spontanicznie w naszym środowisku zawodowym, towarzyskim czy w przestrzeni publicznej. Wiele osób ma przekonanie, że takie spotkania są najlepsze, bo sprawy dzieją się jakby same, bez naszej ingerencji i wysiłku. Musimy się jedynie poddać losowi i zgodzić na to co nam przyniesie.

Tak spotykali się nasi dziadkowie i prawdopodobnie rodzice.

Za czasów naszych rodziców mogło to wyglądać na przykład tak: chłopak i dziewczyna, para studentów jeździła jednym autobusem na uczelnię i na początku „popatrywali” na siebie i powoli rodziła się między nimi nić sympatii. W końcu on jej zaproponował wspólne pójście do biblioteki lub na kawę i tak pojawiały się pierwsze związki i uczucie.

W obecnej rzeczywistości zauważamy tak wysoki brak zaufania społecznego, że kobieta zaczepiona na ulicy z zaproszeniem na kawę, szybciej ucieknie niż da się zaprosić.

Odnieśmy powyższy przykład dwojga studentów do czasów współczesnych. Miły Pan spotyka i zaczepia atrakcyjną kobietę w miejscu publicznym (ulica, bar, dyskoteka itp.). Proponuje pójście na kawę. Jaka może być reakcja kobiety na taką zaczepkę? Myślę, że w 80/100 przypadkach odruchowa reakcja kobiety będzie polegała na jak najszybszym oddaleniu się od tego mężczyzny i to w przeciwnym kierunku.

Jest to w pewnym sensie reakcja intuicyjna i odruchowa. Kobieta ma ochotę uciec od mężczyzny, o którym nic nie wie. Może antycypować, że jest to mężczyzna żonaty, szukający kontaktu na jedną noc lub sponsoringu. Każda z tych opcji może być prawdopodobna.

Tak naprawdę nasz poziom wiedzy o osobach przypadkowo spotkanych w realnym świeci jest podobnie niski jak poziom wiedzy o osobach poznanym na portalu randkowym, czyli żaden.

Dlatego sposób szukania się par w ten sposób już dawno nie jest skuteczny.

Inną przyczyną niepowodzeń spotykania się w sposób naturalny, może być fakt, że w przestrzeni publicznej przestaliśmy na siebie patrzeć. Normą jest, że wzrok mamy utkwiony w telefonach komórkowych i jesteśmy mentalnie zagłębieni w fascynującej przestrzeni wirtualnej.

Inną rzeczą jest pytanie, dlaczego przestrzeń wirtualna jest dla wielu ludzi tak atrakcyjna, że wyłącza ich z przestrzeni realnego życia.

Odpowiedź na to pytanie niech znajdą filozofowie lub futuryści, fakt jest faktem, że próbujemy znaleźć realnego partnera w takiej właśnie rzeczywistości.

Dodatkową trudnością znalezienia partnera w sposób naturalny jest stwierdzony naukowo niski poziom zaufania społecznego. To właśnie spowodowało, że kobieta zaczepiona na ulicy z zaproszeniem na kawę, szybciej ucieknie niż da się zaprosić.

W świadomości ludzi nastąpił pewien paradoks – spotkania przypadkowe z prawdziwymi osobami wydają się niebezpieczne, bo nic o tych ludziach nie wiemy co zresztą w pewnym sensie jest prawdą. Natomiast spotkania on-line wydają się bezpieczniejsze, ponieważ rodzą złudne wrażenie, że mamy w tej sytuacji większą kontrolę, wpływ na rozwój tych relacji i nasze decyzje. Niestety jest dokładnie odwrotnie.

O znajomościach zawieranych on-line więcej piszę poniżej.

Szukanie poprzez aplikacje randkowe

Współczesne aplikacje randkowe stają się coraz popularniejsze, ale mają swoje wady i niebezpieczeństwa. Nie zawsze można ufać informacjom podanym przez użytkowników, a także mogą pojawić się sytuacje niebezpieczne związane z randkami online.

A więc drugi sposób po szukaniu metodami naturalnymi to jest poznawanie partnerów za pośrednictwem ogólnie znanych portali randkowych typu Tinder, Sympatia, Badoo i wiele innych podobnych.

Wydaje się to najłatwiejszym i najbardziej dostępnym sposobem uzyskania wymarzonego celu. Nie można się nie zgodzić z tym, że jest to niewątpliwie sposób tani, łatwy i zapewniający dostęp do nieograniczonej ilości profili.

Niestety to co wydaje się wielką zaletą portali, czyli ogromna ilość dostępnych osób jest także ich niewątpliwie słabą stroną.

Zawsze podaję klientom taki przykład: wyobraź sobie, że masz na wieszaku 10 pięknych sukienek i musisz wybrać jedną dla siebie. Taki wybór wydaje się łatwy i z pewnością każdy sobie z nim poradzi. A teraz wyobraź sobie wieszak, na którym wisi 10 000 sukienek i musisz z tej ilości również wybrać jedną, najładniejszą i w dobrym rozmiarze. Od razu czujemy, że taki wybór na poziomie racjonalnym jest w zasadzie niemożliwy.

Wniosek z tego jest taki, że wybory ze zbyt dużej liczby możliwości są zawsze dokonywane na poziomie trafności statystycznej, czyli bez naszego wpływu.

To jest jak samo jak wygrana w Totolotka. Czasami słyszymy, że komuś udało się trafić „6” ale jednocześnie konstatujemy, że zawsze zdarza się to komuś nie nam. Per analogia czasami słyszymy, że komuś udało się poznać na portalu odpowiednią osobę, z którą stworzyli szczęśliwy związek. Łatwo ocenić, że jest to również i wyłącznie traf „statystyczny”.

Ta niemożność dokonania racjonalnego wyboru wynika z tego, że ludzki mózg nie jest w stanie przeanalizować tak wielkiej ilości danych na poziomie powiedzmy 10 000 a z łatwością poradzi sobie z wyborem jeden z 10.

Inną słabą stroną portali jest to, że nie mamy świadomości, że nie jesteśmy w stanie ocenić wartości spotykanych tam osób, ponieważ podawane dane są często nieprawdziwe lub co najmniej wykreowane.

Jedną z ważniejszych cech jaką musi spełniać osoba gotowa do związku to stan cywilny „wolny” formalnie oraz nieposiadanie partnera życiowego.

Niestety statystyki opisujące osoby z portali randkowych podają, że 70% mężczyzn to mężczyźni zajęci, będący w stałych związkach i posiadające stałe partnerki życiowe. O czym kobiety szukające na portalu nie wiedzą.

Cechą wspólną i pewnym syndromem tych panów jest to, że są to mężczyźni z którymi nie sposób się spotkać w realu chociaż Wasza gorąca korespondencja może trwać miesiącami.

Wyobraź sobie taką scenę. Flirtujesz i rozmawiasz z zapoznanym on-line mężczyzną o Waszym życiu intymnym, on rozpościera przed Tobą wizję pięknego, wspólnego życia używając jako „wabika” różnych komplementów a nawet fantazji o zabarwieniu erotycznym.

Prawda może być jednak taka, że on siedzi przed komputerem i czatuje z Tobą a za plecami jego żona szykuje kolację i kładzie dzieci spać.

Wniosek: Pan znalazł taki właśnie sposób na ubarwianie swojego, nieco już rutynowego życia małżeńskiego do czego wykorzystuje flirty on-line. Zapewniam, że zazwyczaj taki Typ rozmawia on-line nie tylko z Tobą, ale także z kilkoma innymi kobietami, którym również roztacza wizję wspólnego życia w szczęśliwym związku.

Nie bez znaczenia jest fakt, że samotna kobieta jest spragniona komplementów, czułych słów i zainteresowania mężczyzny. Wystarczy, że usłyszy: „jesteś kobietą mojego życia” oraz „jesteś taka piękna i taka mądra, całe życie szukałem takiej kobiety” a w końcu „kocham Cię i chcę być z Tobą na zawsze” aby stała się ofiarą internetowego podrywacza i straciła kontakt „z rozumem”.

Te kobiety to łatwe ofiary wyrafinowanych oszustów matrymonialnych.

O oszustach matrymonialnych i ich sposobach wykorzystywania kobiet napiszę w oddzielnym artykule.

Może nie wszyscy wiedzą, że na portalach randkowych nikt nie sprawdza podawanych danych. Dlatego wiele osób opisując siebie, ulega pokusie, aby „poprawić” swój wizerunek. Kobiety odejmują sobie wagi a mężczyźni dodają sobie wzrostu. Niemal wszyscy natomiast podają się za młodszych i zamieszczają nieaktualne zdjęcia. Naprawdę niezmiernie trudno jest nie ulec pokusie, aby jak najlepiej choć niezbyt uczciwie zaprezentować swój profil.

Podsumowując: osoby samotne poszukujące partnera na portalach randkowych mogą napotkać wiele niebezpieczeństw, takich jak fałszywe profile czy osoby wykorzystujące innych dla własnych celów. Szukanie partnera w ten sposób może być ryzykowne i naruszać bezpieczeństwo danych osobowych, wizerunku oraz emocjonalnego dobrobytu jednostki.

Dlatego warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnego biura matrymonialnego. Takie miejsce zapewnia bezpieczeństwo oraz profesjonalne wsparcie psychologiczne. Doradcy matrymonialni zazwyczaj posiadają dużą wiedzę na temat ludzkich relacji i potrafią skutecznie dopasować partnerów.

Biuro matrymonialne – bezpieczny sposób szukania

Dlatego jeśli szukasz długotrwałego związku opartego na miłości i wzajemnym szacunku, warto rozważyć skorzystanie z usług biura matrymonialnego. Profesjonalne podejście oraz pomoc psychologa 25-letnim doświadczeniem jakie oferuje biuro matrymonialne Centrum OSTOYA może okazać się kluczowe w znalezieniu właściwego partnera. Warto pamiętać, że dbanie o swoje szczęście i związek wymaga czasu, zaangażowania oraz wsparcia specjalistów.

Dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych biur matrymonialnych, który to sposób szukania partnera jest trzecim i ostatnim możliwym.

Biura matrymonialne zapewniają bezpieczeństwo danych oraz gwarantują, że osoby szukające partnera są prawdziwe i autentyczne. Biura matrymonialne prowadzone przez psychologów mogą również zapewnić wsparcie psychologiczne i doradztwo przy wyborze ofert, co jest bardzo pomocne dla osób przeżywających kryzys samotności.
Korzystając z usług biura matrymonialnego, osoby samotne mają większą pewność, że ich poszukiwania partnera są prowadzone w sposób bezpieczny i profesjonalny. Dzięki temu mogą uniknąć niebezpieczeństw związanych z korzystaniem z portali randkowych i skupić się na budowaniu zdrowych i satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi.
Wnioskiem z powyższego jest to, że poszukiwanie partnera poprzez profesjonalne biuro matrymonialne jest bezpieczne i skuteczne, przynosząc jednocześnie ulgę osobom samotnym w kryzysie samotności. Dlatego warto zastanowić się nad skorzystaniem z takiej formy pomocy, aby znaleźć prawdziwą i autentyczną relację z drugą osobą.

Dlatego jeśli szukasz długotrwałego związku opartego na miłości i wzajemnym szacunku, warto rozważyć skorzystanie z usług biura matrymonialnego.

Profesjonalne podejście oraz pomoc psychologa 25-letnim doświadczeniem jakie oferuje biuro matrymonialne Centrum OSTOYA może okazać się kluczowe w znalezieniu właściwego partnera. Warto pamiętać, że dbanie o swoje szczęście i związek wymaga czasu, zaangażowania oraz wsparcia specjalistów.

Zadzwoń: + 48 666 518 111

lub wypełnij i wyślij bezpłatny Formularz Kontaktowy.

Nasza konsultantka wkrótce się z Tobą skontaktuje!


Powrót