Centrum Ostoya - biuro matrymonialno poznawcze

Czy warto zaczekać na ideał czy lepiej dać szansę osobie, która się pojawia?

Dylemat wyboru idealnego partnera

Korzystając z profesjonalnych usług biura matrymonialnego, często stajemy przed dylematem, czy chcemy znaleźć ideał, czy spotykając różne osoby, jakie dopasowały do naszych oczekiwań konsultantki, warto się im przyjrzeć i dać szansę na wspaniałą znajomość. Decydujące jest spotkanie w realu. Jeżeli już na poziomie prezentacji profilu-propozycji partnera odrzucamy wszystkie propozycje po kolei, może to oznaczać, że warto się lepiej przyjrzeć historii naszych związków, modelom relacji męsko-damskich, jakie wynieśliśmy z domu rodzinnego, lub traumom na skutek pewnych zdarzeń, jakim być może byliśmy poddani w młodości lub dzieciństwie.

Kluczową cechą, jaka charakteryzuje osoby, których korzystanie z biura zakończyło się spektakularnym i szybkim dopasowaniem, jest otwartość, elastyczność i ciekawość na drugiego człowieka. Zamknięcie się na to, co przynosi nam życie, i utwardzenie się w szukaniu wcześniej zdefiniowanego ideału bez marginesu na życiową elastyczność zazwyczaj kończy się frustracją i brakiem sukcesu w tej niełatwej drodze do szczęścia we dwoje.

Radzenie sobie z nieuświadomionymi problemami

Nie zawsze potrafimy poradzić sobie sami z takimi, czasami nieuświadomionymi lub wręcz wypartymi w podświadomość problemami i wtedy zazwyczaj doradzam kontakt ze specjalistą psychoterapeutą. Zasadą naszych działań jest „aby otworzyć się na przyszłość, trzeba zamknąć przeszłość”.

Realistyczne oczekiwania wobec partnera

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że szukanie idealnego partnera może być trudne i czasami frustrujące. Często zastanawiamy się, czy warto zaczekać na tę jedyną osobę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania, czy lepiej dać szansę osobie, która się pojawia i być może jest daleka od ideału, ale może wnieść w związek cechy i wartości, o których nawet nie pomyśleliśmy, definiując cechy idealnego partnera.

Decyzja, jak podejdziemy do naszego przyszłego partnera, jest bardzo indywidualna i zależy od naszych osobistych preferencji i doświadczeń. Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, jednak warto rozważyć kilka kwestii przed podjęciem decyzji.

Po pierwsze, warto zastanowić się nad tym, czy nasze oczekiwania wobec idealnego partnera są realistyczne. Często stawiamy sobie bardzo wysokie poprzeczki i oczekujemy, że partner będzie doskonały pod każdym względem. W rzeczywistości jednak żaden człowiek nie jest idealny i warto pamiętać o tym, że wszyscy mamy swoje wady i zalety.

Z drugiej strony, jeśli zbyt szybko rezygnujemy z relacji z potencjalnym partnerem z obawy, że nie spełni naszych oczekiwań, możemy przegapić szansę na szczęśliwy związek. Ważne jest więc znalezienie złotego środka między oczekiwaniami a rzeczywistością.

Zadzwoń: + 48 666 518 111

lub wypełnij i wyślij bezpłatny Formularz Kontaktowy.

Nasza konsultantka wkrótce się z Tobą skontaktuje!

Wsparcie specjalistów w poszukiwaniu partnera

Korzystanie z usług wykwalifikowanego doradcy matrymonialnego czy wsparcia psychologicznego może być bardzo pomocne w procesie poszukiwania partnera. Specjalista może pomóc nam zrozumieć nasze potrzeby i obawy oraz podjąć świadome decyzje w życiu uczuciowym. Jednak ważne jest również, aby pamiętać, że decyzje dotyczące naszego życia uczuciowego należą do nas samych i nikt nie powinien nam narzucać swoich opinii.

W końcu, warto pamiętać, że każdy z nas jest odpowiedzialny za własne szczęście i decyzje dotyczące życia uczuciowego powinny być podejmowane świadomie i z rozwagą. Nie ma recepty na idealny związek, ale ważne jest, aby słuchać własnych emocji i intuicji.

Dlatego jeśli masz problem we wchodzeniu w związki z obawy, że wybrany partner może być tym niewłaściwym, warto zastanowić się nad tym, czy warto dać sobie szansę na szczęśliwy związek z osobą, która się pojawia. Pamiętaj jednak, że decyzja ta powinna być świadoma i dobrze przemyślana, a w razie wątpliwości zawsze możesz skorzystać z pomocy profesjonalisty.


Powrót