Centrum Ostoya - biuro matrymonialno poznawcze

Polecamy poradnik

Pierwszy na polskim rynku, napisany przystępnym językiem, poradnik dotyczący spraw o kontakty z dziećmi, zarówno z punktu widzenia osób uprawnionych do kontaktów, jak i tych, które jako główni opiekunowie dziecka są zobowiązane do umożliwienia kontaktów z nim. Został napisany w przystępny sposób, najważniejsze zagadnienia ujęto w ramkach, a wyjaśnienia kwestii prawnych przeplatają przykłady wzięte z życia, pokazujące standardowe sytuacje w tego typu sprawach.

Autorka traktuje tytułową problematykę w sposób kompleksowy – przede wszystkim przedstawia aspekty kontaktów dziecka z rodzicem, z rodzeństwem, dziadkami bądź innymi osobami bliskimi (np. macochą czy ojczymem). Tekst uzupełniają wywiady ze specjalistami: sędzią rodzinnym, kuratorem sądowym, mediatorem, psychologiem dziecięcym, działaczem ruchu praw ojców, coachem, trenerem radykalnego wybaczania.

Książka jest przeznaczona dla osób niebędących prawnikami, które szukają wyczerpujących informacji na temat prawnych aspektów spraw o kontakty z dzieckiem, a także dla pełnomocników procesowych zamierzających świadczyć pomoc prawną w takich sprawach. Książkę możesz nabyć: Kontakty z dzieckiem. Jak regulować, jak egzekwować? Poradnik praktyczny, 2022 (książka, ebook PDF) - Profinfo.pl

Joanna Hetman-Krajewska ma dużą łatwość pisania o tak trudnych i skomplikowanych sprawach jak kontakty z dzieckiem, w nie żargonowy i przystępny sposób, dostępny dla każdego zainteresowanego tym tematem. Interpretacja istniejącym przepisów w obszarze kontaktów z dzieckiem została wzbogacona o szereg wywiadów, które dopełniają temat, dając czytającemu spojrzenie na wspomniany temat z wielu obszarów. Polecam.

Jakub Babij psychoterapeuta

 Książka „Kontakty z dziećmi – jak regulować, jak egzekwować? Poradnik praktyczny” to świetny przewodnik dla rodziców, którzy wychowują dzieci oddzielnie, ale także wsparcie dla profesjonalnych pełnomocników. Autorka dzieli się swoim blisko dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym, w sposób zrozumiały i przystępny krok po kroku opisując procedurę, praktykę, która czasem mija się z literalnym brzmieniem przepisów, orzecznictwo, ale także omawia – nazwijmy to – zwykłe, życiowe komplikacje uczestników postępowania o kontakty. Czytając książkę, miałam wrażenie, że ktoś spisał pytania, które na co dzień słyszę od klientów: Jak liczyć weekendy? Czy mogę nie zgodzić się, by dziecko podczas widzeń z tatą miało styczność z jego nową partnerką? Kto ma wozić dziecko na kontakty? Jak długo to potrwa? Ogromną wartością publikacji są wywiady z różnymi specjalistami, pokazujące ich punkt widzenia i poglądy na kwestię regulowania kontaktów i późniejszego ich wykonywania. W książce położony jest duży nacisk na aspekty psychologiczne, które są niezwykle ważne w prawie rodzinnym – czynniki psychologiczne, jakie powinny być brane pod uwagę przy ustalaniu harmonogramu kontaktów rodzica z dzieckiem, a także sposoby wyjścia z komunikacyjnego impasu między rodzicami dziecka takie jak: porozumienie bez przemocy, czy „radykalne wybaczanie”. Jest to wiedza niezbędna dla profesjonalnych pełnomocników, aby w sposób należyty prowadzili swoich klientów w sprawach rodzinnych, a niestety nie uczyło się nas tego na studiach.

Karolina Marszałek

adwokat


Powrót