Centrum Ostoya - biuro matrymonialno poznawcze

Rozwód czy separacja - poradnik praktyczny autorstwa mec. Joanny Hetman-Krajewskiej

Z przyjemnością informujemy, że na rynku ukazał się świetny poradnik praktyczny dla osób, które aktualnie przeżywają kryzys w związku i zastanawiają się co dalej? Rozwód to ważna decyzja, która wpłynie na całą resztę Twojego życia. Warto więc zapoznać się z książką poradnikiem mec. Joanny Hetman-Krajewskiej pt. "Rozwód czy separacja" zanim podejmiemy świadomą decyzje o rozwodzie. Jeżeli jednak decyzja o formalnym rozstaniu już zapadnie, prawdopodobnie zechcecie ułożyć swoje życie osobiste na nowo. Jeśli poczujesz taką potrzebę to umów się na spotkanie z konsultantką w biurze. Wyjdź szczęściu naprzeciw i znajdź wymarzonego partnera/partnerkę. Bogatsi o przeszłe doświadczenia często tworzymy nowe, jeszcze szczęśliwsze związki ale już pozbawione błędów młodości.

Miło nam poinformować, że 2-09-2020 r. ukazała się książka „Rozwód czy separacja? Poradnik praktyczny”, autor: Joanna Hetman-Krajewska, Wyd. Wolters Kluwer, Warszawa 2020.

Jest to pierwszy na polskim rynku poradnik dotyczący spraw rozwodowych przeznaczony dla zwykłego czytelnika – nie prawnika. Napisane przystępnym językiem wyjaśnienia aspektów prawnych przeplatają przykłady z życia wzięte, a uzupełniają je wywiady ze specjalistami zajmującymi się pomocą dla ludzi w kryzysach małżeńskich: sędzią rodzinnym, mediatorami, psychoterapeutą par, psychologiem dziecięcym, seksuologiem, detektywem oraz adwokatem kościelnym.

Rozwód czy separacja. Poradnik praktyczny to jedyny na rynku tak obszerny praktyczny poradnik dotyczący spraw o rozwód i separację. Napisany w przystępny sposób, przejrzyście skonstruowany – i dzięki temu zrozumiały dla osób niebędących prawnikami.

 Autorka, Joanna Hetman-Krajewska, adwokat i radca prawny z wieloletnim doświadczeniem,  wychodzi z założenia, że kryzys małżeński, również ten zakończony rozwodem, może być szansą na rozwój – wszak słowa „rozwód” i „rozwój” dzieli zaledwie jedna litera. Jednocześnie uważa, że rozwód to często ucieczka przed problemem – wtedy doradza „konstrukcję” zamiast „destrukcji”. Wyjaśnienia kwestii prawnych uzupełniają przykłady z życia wzięte. Książka wyjaśnia wszelkie aspekty spraw o rozwód czy separację, które należy uwzględnić, by przejść przez takie postępowanie obronną ręką.

Tekst poradnika uzupełniają wywiady ze specjalistami: sędzią rodzinnym, mediatorami, psychologiem dziecięcym, psychoterapeutą par, detektywem, seksuologiem.

 Rozwód czy separacja to nie tylko znakomity poradnik dla osób mających problemy małżeńskie, ale również cenne źródło informacji dla mediatorów, psychologów, psychoterapeutów, psychoedukatorów pomagających małżeństwom w kryzysach.

 Joanna Hetman-Krajewska – adwokat i radca prawny w Kancelarii Prawniczej PATRIMONIUM. Ma 17-letnie doświadczenie zawodowe (jest pełnomocnikiem zawodowym od 2003 r.), chociaż pierwszy raz w sądzie była w wieku 5 lat – z mamą, która przez ponad 40 lat pracowała jako sędzia rodzinny. Specjalizuje się w prawie rodzinnym i prawie autorskim. Obsługując klientów w sprawach rozwodowych bądź okołorozwodowych, stara się nie tylko udzielić im wsparcia prawnego, ale również spojrzeć na problem całościowo. Dlatego jako sprzymierzeńców traktuje mediatorów czy psychologów, w tym psychoterapeutów par. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie prowadzone przez Stowarzyszenie Niebieska Linia. Prowadziła wiele spotkań z kobietami na tematy prawne związane z funkcjonowaniem rodziny, m.in. w Centrum Praw Kobiet.

***

Nie ulega wątpliwości, że podjęta problematyka, stale aktualna, jest ważna

z punktu widzenia dobra dziecka i rodziny. Książka zawiera wiele praktycznych porad i może stanowić przydatną pomoc dla skonfliktowanych małżeństw.

 dr hab. Helena Ciepła, sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku

Szczególnie polecam publikację profesjonalistom, jak i osobom, których życie zmusiło do zmierzenia się z nową rozwodowo- separacyjną rzeczowością. Zanim zdecydują się Państwo na proces, zapoznajcie się z lekturą tego poradnika, który Wam uzmysłowi co to oznacza. Nie ma bowiem nic prostszego niż powiedzieć „to spotkajmy się w sądzie”, nie ma nic trudniejszego, niż to zrobić. Dzięki publikacji Joanny Hetman-Krajewskiej łatwiej można zrozumieć całą złożoność procesu sądowego z jego wielowątkowością i wielopłaszczyznowością (udział psychologów, pedagogów, psychiatrów, detektywów, prokuratorów, ośrodków pomocy społecznej, niebieskiej linii, ect.). Gorąco polecam.

Magdalena Marquez-Vazquez, mediator, Fundacja Mediacja i Prawo

Książka odpowiada na kluczowe pytania w sposób prosty i rzetelny jednocześnie. Niezwykle się cieszę, że powstała i będzie „lekturą obowiązkową” wszystkich moich klientów. Powinni po nią sięgnąć także terapeuci par i mediatorzy, aby proces rozstania zobaczyć w szerszej perspektywie.

Monika Perdjon, terapeuta, mediator rodzinny, coach

Mec. Joanna Hetman-Krajewska przekazuje czytelnikom kompleksową wiedzę na temat obu form rozstania, zarówno od strony prawnej (podanej tu bardzo przejrzyście), jak i społecznej czy emocjonalnej. Publikacja zawiera także ogromną ilość informacji praktycznych. Co dla mnie istotne, nie jest to chłodno napisany poradnik, ale też momentami kipiąca od emocji książka. Rozwód i separacja, co dobitnie podkreśla autorka (która „rozwiodła” setki par), są za każdym razem ludzkim dramatem.

Magdalena Kuszewska, dziennikarka


Powrót